GLAS OCH KERAMIK / Keramik och porslin / Bassäng 1408220
*
nr 140 8220
Bassäng
keramik, H35
Utrop:
1.000 kr
Såld:
700 kr
Sista tid för bud online:
måndag 22 april 2002
kl 16:00:00
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bassäng keramik
-
3006 Crèmekoppar
9 st, blandade modeller, bland annat royal copenha..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 20:27
-
3161 Fat
1800-/1900-tal, Rörstrand, sachsiskt mönster. Läng..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 20:50
-
3001 Fat
med hund, Ekeby. Diameter: 16,5 cm
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 18:02
-
3044 Fat
Stig Lindberg (1916-1982), Sverige, Gustavsbergs S..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 20:21
-
3009 Golvvas
Mari Simmulson (1911-2000), Sverige. "Mars", Upsal..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 18:37
-
3018 Golvvas
Upsala-Ekeby, Ingrid Atterberg (1920-2008), Sverig..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 18:56
*
Bassäng
nr 140 8220
Bassäng
keramik, H35
Utrop: | 1.000 kr |
---|---|
Såld: | 700 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 22 april 2002 |
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bassäng keramik
-
3006 Crèmekoppar
9 st, blandade modeller, bland annat royal copenha..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 20:27 -
3161 Fat
1800-/1900-tal, Rörstrand, sachsiskt mönster. Läng..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 20:50 -
3001 Fat
med hund, Ekeby. Diameter: 16,5 cm
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 18:02
-
3044 Fat
Stig Lindberg (1916-1982), Sverige, Gustavsbergs S..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 20:21 -
3009 Golvvas
Mari Simmulson (1911-2000), Sverige. "Mars", Upsal..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 18:37 -
3018 Golvvas
Upsala-Ekeby, Ingrid Atterberg (1920-2008), Sverig..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 18:56